Zmiękczacze wody Pentair IQsoft można było znaleźć w polskich sklepach stacjonarnych i internetowych już od dawna. Warto pamiętać, że producent tych urządzeń stale stara się je udoskonalać. Czasem są to zmiany kosmetyczne, a czasem spore modyfikacje. Wszystko w celu usprawnienia pracy i satysfakcji użytkownika. Już teraz możemy zakupić wersję zmiękczacza wody Pentair IQsoft z nowymi funkcjami. Czy warto się zdecydować?

Przełom w branży uzdatniania wody

W dzisiejszych czasach dążymy do automatyzacji wielu codziennych czynności. W ramach tego procesu decydujemy się na instalację inteligentnych systemów w domach: systemów alarmowych, grzewczych, włączania światła, etc. Naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych użytkowników domowych sprzętów wyszedł także Pentair – lider branży uzdatniania wody. Producent zaproponował serię zmiękczaczy wody Pentair IQsoft z funkcją WiFi. Oczywiście to nie są pierwsze takie urządzenia. Zmiękczacz wody z możliwością sterowania poprzez aplikację można było zakupić już trzy lata temu. Jednak tym razem dostajemy nie tylko pełną kontrolę pracy urządzenia lecz także samo urządzenie wykonane z dbałością o każdy szczegół, z ustawieniami dobranymi tak, aby działanie było najbardziej wydajne i ekonomiczne.

Co daje nam funkcja WiFi w zmiękczaczu wody?

Po zainstalowaniu aplikacji ConnectMySoftener na telefon lub tablet możemy uruchomić bardzo czytelny panel z wieloma funkcjami do wyboru. Zaletą posiadania zmiękczacza wody w WiFi jest oczywiście pełny monitoring jego działania z każdego miejsca. Dzięki temu praktycznie nic nie może nas zaskoczyć. Panel wyświetla aktualny przepływ wody, zużycie wody w różnych cyklach oraz stan zbiornika na sól regeneracyjną. Jest też specjalny przycisk uruchamiający tryb wakacyjny. Ta opcja jest bardzo przydatna podczas wyjazdów na dłuższy czas, ponieważ zmiękczacz wody nie regeneruje się tak często.

Czy w Pentair IQsoft znalazły się inne udoskonalenia?

Pentair sprawiło, że ich flagowy zmiękczacz wody jest jeszcze bardziej ekonomiczny. Zmiany w sterowniku pozwoliły na obniżenie poziomu soli tabletkowanej pobieranej na regenerację. Dzięki zastosowaniu dodatkowego elektrozaworu skrócił się też sam czas trwania procesu regeneracji. W przypadku niektórych modeli z serii trwa ona nawet o połowę krócej.

Zmiękczacz wody godny polecenia

Kompaktowe zmiękczacze wody Pentair IQsoft już od dawna uchodziły za produkty z wyższej półki i były polecane ze względu na doskonałe dopracowanie detalów, dzięki czemu te produkty praktycznie nie ulegają awariom. Głowica sterująca oparta o elektrozawory od zawsze była mocną stroną Pentair IQsoft, a teraz oprócz tego jest jeszcze ekonomiczny, nowoczesny pod względem pełnego wykorzystania dóbr techniki oraz komfortowy i łatwy w obsłudze dla użytkownika. To produkty dla wymagających osób, jednak na pewno sprostają wszystkim oczekiwaniom..

zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco