Co się zmieniło w filtrach odwróconej osmozy?

Odwrócona osmoza funkcjonuje na rynku już od ponad 20 lat.Czy coś się zmieniło od tego czasu w zakresie filtracji osmotycznej? To jest naprawdę ciekawe pytanie.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak tak naprawdę wyglądają nowoczesne filtry odwróconej osmozy, czym się różnią od standardowych filtrów szafkowych i jak na ich działanie wpływa postęp technologiczny. To nie są już duże osmozy z wieloma przyłączami do podłączenia! W dodatku są o wiele bardziej ekonomiczne.

Nowoczesna odwrócona osmoza - rozwój technologii

Różnice widoczne już na pierwszy rzut oka

Różnica jest kolosalna. Kiedyś filtry zajmowały całą szafkę pod zlewozmywakiem. Wszędzie plątały się wężyki, brudził się zewnętrzny baniak magazynujący wodę. Całość prezentowała się mało higieniczne, a w przypadku wody do spożycia aspekty higieny powinny być wręcz priorytetowe.

Różnice są dostrzegalne w samym wyglądzie, jakości konstrukcji, kompaktowym wykonaniu czy mobilności, a to nadal nie wszystko. Prawdziwa rewolucja nowoczesnych filtrów osmotycznych tkwi w ich technologicznych możliwościach.

Porównanie standardowych i nowoczesnych urządzeń

Poniższa tabela najlepiej ilustruje wszystkie zmiany technologiczne, jakie przeszły systemy odwróconej osmozy na przestrzeni lat. Dzięki niej można porównać funkcjonalności standardowych filtrów oraz tych, które obecnie robią furorę w sklepach.

 

TechnologiaNowoczesne systemy odwróconej osmozyStandardowe systemy odwróconej osmozy
Kontrola jakości wodyTAKNIE
Sygnalizacja wymiany wkładówTAKNIE
Elektrozawór z filtrem zabezpieczającymTAKNIE
Zewnętrzny transformator podłączony do prąduTAKNIE
Samoczyszcząca się membranaTAKNIE
Konfiguracja parametrów za pośrednictwem wbudowanego komputeraTAKNIE
Wykrywanie wycieków wodyTAKNIE
Możliwość montażu w pionie i poziomieTAKNIE
Zastosowanie 2 membran osmotycznychTAKNIE
Przepływ wody bez konieczności magazynowaniaTAKNIE

Nowoczesna filtracja wody w domu

Poznaj nowoczesne produkty, które cieszą się ugruntowaną pozycją na rynku uzdatniania wody i są chętnie wybierane przez Klientów. Wszystkie charakteryzują się solidnym wykonaniem, łatwym montażem. Wszystkie zapewniają bezpieczną i zdrową wodę o odpowiednich właściwościach.
Odwrócona osmoza Ecoperla Revo

Ecoperla Revo

To prawdziwa rewolucja wśród systemów odwróconej osmozy. Nie hałasuje, nie ma dodatkowego zbiornika na magazynowanie wody, a w dodatku jest niezwykle mała, zapewnia stały pobór wody i daje możliwość kontroli stanu wkładów.

Odwrócona osmoza Ecoperla Rosa

Ecoperla Rosa

Choć z wyglądu przypomina nieco standardowe odwrócone osmozy, to tylko pozory. Dokładnie oczyszcza wodę, a dzięki temu, że ma Ecoperla Elixir zamiast zwykłego mineralizatora jest idealna dla osób, które marzą o piciu naprawdę zdrowej wody.
Wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir

Ecoperla Elixir

Wkład rewitalizujący to prawdziwa gratka dla wielbicieli wody alkalicznej i wodorowej. To niewielkie urządzenie wytwarza wodę o wysokim pH, pełną wodoru i magnezu. Dzięki niej walka z wolnymi rodnikami jest o wiele skuteczniejsza, a samopoczucie lepsze.