Akcesoria równie ważne, co sama odwrócona osmoza

O bezawaryjnej pracy całego systemu odwróconej osmozy decyduje nie tylko samo urządzenie, ale również jakość i funkcjonalność akcesoriów montażowych dodawanych do produktu.

W tradycyjnych (najbardziej popularnych) osmozach wężyki, zakrętki, szybkozłączki, uszczelki są często wykonane z najtańszych materiałów. Te szybko się zużywają, a to w konsekwencji prowadzi do awarii. Z tego powodu warto dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych części i wybierać te najwyższej jakości, które tworzą najmniejsze ryzyko wystąpienia uszkodzeń.

Przegląd najpopularniejszych akcesoriów do odwróconej osmozy

Szybkozłączki

W przypadku tańszych, kiepskich jakościowo szybkozłączek po pewnym czasie elementy gumowe parcieją, co w efekcie doprowadza do awarii (wycieku wody). Ponadto czasami w tradycyjnych osmozach woda gromadząca się w baniaku ma styczność z metalem, a to drastycznie wpływa na jej jakość.

W nowoczesnych filtrach RO do zestawu dodawane są zazwyczaj akcesoria firmy John Guest (Rolls-Royce w dziedzinie akcesoriów do filtrów do wody).

Szybkozłączka do odwróconej osmozy
Nowoczesna wylewka do odwróconej osmozy

Wylewka standardowa

Standardowe wylewki nie dość, że nie grzeszą estetyką, to jeszcze po pewnym czasie zaczynają rdzewieć. W rezultacie woda zostaje wzbogacona o pierwiastki, które są szkodliwe.

W nowoczesnych zestawach osmotycznych znajdują się kraniki posiadające w środku wąski wężyk z tworzywa sztucznego, by woda przepływająca nie miała styczności z metalem. Oprócz tego często są wykonywane ze stali nierdzewnej.

Wylewka dwukomorowa

Dla tych, którzy nie mogą przyzwyczaić się do obecności dwóch wylewek w swoim zlewozmywaku, powstały specjalne wylewki dwukomorowe. To naprawdę estetyczne baterie, które stanowią rewelacyjną alternatywę dla zwykłych wylewek do RO i klasycznych baterii umywalkowych.

Wylewka dwudrożna do odwróconej osmozy
Ecoperla Security System - system antyzalaniowy do odwróconej osmozy

Ecoperla Security System

Ecoperla Security System to nowość od marki Ecoperla. Jest to specjalny system antyzalaniowy przeznaczony do filtrów kuchennych każdego typu. W dodatku jest bardzo łatwy w podłączeniu. Nie wymaga stosowania prądu, działa automatycznie.

Kiedy pojawi się wyciek Ecoperla Security System natychmiast odcina dopływ wody do urządzenia filtracyjnego. W taki sposób zapobiega zalaniu przestrzeni kuchennych.

 

Gdzie i jak powinny zostać zamontowane akcesoria do odwróconej osmozy?