Zastanawiasz się jak usprawnić pracę filtrów Atlas Filtri z serii Hydra? Na rynku właśnie pojawił się K-Matic, automatyczny zawór spustowy z timerem. Od teraz operacje samooczyszczania wkładu filtracyjnego będą łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra

Narurowe filtry Atlas Filtri Hydra zapewniają ochronę instalacji wodnej przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, typu piasek, żwir, rdza oraz pozostałe osady sedymentacyjne. Te innowacyjne urządzenia zostały wyposażone przez producenta w funkcję samooczyszczania wkładu filtracyjnego. Realizacja tego procesu odbywa się, dzięki wstecznemu prądowi wody bieżącej, który gwarantuje skuteczne usuwanie zanieczyszczeń stałych z całej powierzchni wkładu filtrującego.

Nowy wymiar czyszczenia wkładu filtracyjnego z K-Matic

Przepłukiwanie filtrów samoczyszczących Atlas Filtri odbywa się przy użyciu specjalnych automatów do płukania wkładów. Wśród automatów do filtrów Atlas Filtri z serii Hydra wyróżnia się automatyczny zawór spustowy K-Matic. To nowość na rynku i aktualnie jedyny automat działający na baterie. Dzięki temu, że urządzenie nie potrzebuje dostępu doprądu elektrycznego, jest niezwykle proste w montażu. Intuicyjna obsługa gwarantuje, że zapomnisz o manualnym usuwaniu zanieczyszczeń z filtra samoczyszczącego. Zawór K-Matic jest dodatkowo wyposażony w funkcję płukania natychmiastowego, a także zabezpieczenie przed niskim poziomem naładowania baterii.

Co to oznacza w praktyce? Automat do płukania wkładów K-Matic całkowicie automatyzuje proces czyszczenia twojego filtra Atlas Filtri Hydra. Nie musisz już osobiście odkręcać zaworu kulowego. Dzięki K-Matic możesz zaprogramować interwały między regeneracjami wkładu oraz precyzyjnie ustalić czas trwania cyklu płukania. Odkryj w praktyce wszystkie zalety nowego rozwiązania i korzystaj z wody pozbawionej zanieczyszczeń mechanicznych!