zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Wiele gospodarstw domowych, niezależnie od ujęcia wody, boryka się z problemem wysokiego stopnia twardości. W dodatku użytkownikom często nie odpowiada smak i zapach wody z kranu, przez co rezygnują z jej spożywania. Na szczęście na rynku pojawił się produkt, który sprawi, że woda będzie spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób!

W sklepach internetowych i stacjonarnych właśnie pojawił się nowy produkt, który wzbudził niemałe zainteresowanie. Ecoperla Hero jest hybrydą zmiękczacza wody i kolumny węglowej od polskiej marki Ecoperla, jednak w przeciwieństwie do stacji uzdatniania wody składającej się z tych dwóch urządzeń, zajmuje naprawdę mało miejsca. Z tego względu jest polecany do montażu zamiast nich, jeśli w pomieszczeniu gospodarczym nie ma warunków na montaż kilku urządzeń.

Niezwykły, jedyny w swoim rodzaju

Osoby, które trochę siedzą w temacie uzdatniania wody już pewnie trafiły na urządzenia spełniające podobne funkcje, co Ecoperla Hero. Warto jednak wiedzieć, że jest to jedyny taki produkt w swoim rodzaju. Obecnie ciężko o podobne urządzenie tak przemyślane w każdym detalu.

Tym, co wyróżnia Ecoperla Hero spośród konkurencji jest:

  • Duża ilość złoża – aż 40 litrów materiału filtracyjnego podzielonego na dwie warstwy
  • Komponenty od znanych i docenianych liderów znanych na całym świecie
  • Węgiel aktywny dodatkowo impregnowany srebrem w celu ochrony przed skażeniem mikrobiologicznym

Aby dobrze zrozumieć, jak działa Ecoperla Hero i kiedy warto przemyśleć jego montaż, warto zacząć od początku i dokładnie omówić wszystkie cechy charakterystyczne tego produktu.

Jaką wodę zapewnia Ecoperla Hero?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Ecoperla Hero ma 40 litrów złoża filtracyjnego. Na rynku do tej pory nie pojawił się jeszcze produkt z taką ilością mieszanki filtracyjnej, a to czyni go idealnym do oczyszczania wody nawet w dużych gospodarstwach domowych, zamieszkiwanych przez 5-6 osób.

Woda filtrowana jest warstwowo. Najpierw przepływa przez węgiel aktywny. Ten materiał jest bardzo często wykorzystywany do filtracji wody pitnej. Filtry z jego zawartością są nawet chętnie wykorzystywane w restauracjach.

Węgiel aktywny jest powszechnie uznawany za doskonały adsorbent chloru, pochodnych chloru, pestycydów, związków organicznych oraz wszelkich związków mających niekorzystny wpływ na właściwości organoleptyczne wody.

Dzięki węglowi aktywnemu woda odzyskuje neutralny smak, zapach oraz barwę. Takie właściwości są pożądane w przypadku wody przeznaczonej do bezpośredniego spożycia.

Woda po filtracji na węglu aktywnym może z powodzeniem zastąpić ciężką i kosztowną wodę kupowaną w butelkach. W dodatku to świetna baza do tworzenia napojów gorących, zup i innych potraw. Filtrowana woda wydobywa z nich to, co najlepsze, czyli bogaty aromat i smak. Na pewno będą też wyglądały bardziej estetycznie.

Woda pozbawiona chloru jest często polecana osobom z wrażliwą skórą i dzieciom do kąpieli. Brak tej substancji sprawia, że woda jest neutralna dla skóry, nie podrażnia jej, nie powoduje zaczerwienień czy świądu.

Z drugiej strony zmiękczacz wody z węglem aktywnym sprawia, że z surowej wody redukowany jest wysoki stopień twardości. Wszystko za sprawą trwałej, monosferycznej żywicy jonowymiennej.

Nie od dziś wiadomo, jak twarda woda potrafi być uciążliwa i ile strat jest w stanie spowodować w gospodarstwie domowym. Wytrącający się osad to istny koszmar ze względu na to, że wywołuje awarie instalacji, kotła grzewczego i sprzętu AGD, skraca ich żywotność, wymaga większych ilości detergentów do usunięcia i zwiększa wydatki na ogrzewanie.

Dzięki stosowaniu miękkiej wody te wszystkie wymienione wyżej problemy praktycznie znikają, a oszczędności możemy przeznaczyć na co tylko chcemy.

W dodatku warto napisać o tym, że połączenie w jednej butli węgla aktywnego oraz żywicy jonowymiennej jest bardzo rozsądne. Warstwa węgla aktywnego gromadzi i zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, które mogłyby okazać się szkodliwe dla złoża zmiękczającego. Niektóre substancje, jak choćby metale ciężkie, pozostają na żywicy jonowymiennej, pozbawiając ją właściwości. Przez to często konieczna jest wcześniejsza wymiana złoża na nowe.

Impregnacja węgla aktywnego srebrem to doskonały sposób na ochronę złóż i filtrowanej wody przed skażeniem mikroorganizmami. Srebro tworzy powłokę bakteriostatyczną, na której nie ma szans na zaistnienie rozwoju bakterii, grzybów czy wirusów.

Zachowanie warstw – jedna z największych zalet

Warto podkreślić jedną, bardzo ważną cechę mieszanki filtracyjnej. Złoża zostały dopasowane swoją strukturą w taki sposób, by nigdy nie dochodziło do ich zmieszania, nawet podczas regeneracji przeciwprądowej.

Dzięki podziałowi na warstwy możliwe jest spełnienie deklarowanych funkcji, czyli wytworzenie miękkiej wody o dobrych właściwościach organoleptycznych. Ponadto zachowana zostaje najwyższa wydajność, a serwis jest niezwykle prosty. I do tego istnieje możliwość wymiany węgla aktywnego na nowy, jeśli to złoże wytraciłoby swoje właściwości.

Trzeba przyznać, że dobór złóż był wyzwaniem. Eksperci długo pracowali i przeprowadzali liczne badania, by osiągnąć zakładany efekt. Na szczęście się udało!

Najlepsze komponenty w Ecoperla Hero

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest produktem, w którym zostały dopieszczone nawet najdrobniejsze detale. Polska marka Ecoperla od zawsze troszczyła się o to, by dostarczać rozwiązania najwyższej jakości. Pewnie dlatego ta nowość jest tak zachwycająca.

Od głowicy, przez obudowę, po złoża filtracyjne – wszystko jest dziełem współpracy marki Ecoperla ze znanymi i cenionymi producentami.

Na przykład żywica jonowymienna to produkt niemieckiej firmy Lanxess. Eksperci wprost uwielbiają ich produkty ze względu na trwałość i naprawdę dużą powierzchnię filtracyjną.

Z kolei węgiel aktywny jest wytwarzany z łupin orzechów kokosowych. To produkcja włoska naprawdę wysokiej jakości. Węgiel kokosowy jest uznawany za niezwykle trwały. Stosowanie tego typu materiału filtracyjnego jest doceniane ze względu na dużą powierzchnię filtracyjną i porowatość.

Głowica sterująca oraz obudowa są produkowane przez amerykańską firmę Clack. Ich zaworów sterujących praktycznie nie trzeba nikomu przedstawiać i rekomendować. Cieszą się dużą popularnością ze względu na niskie prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

W Ecoperla Hero znajdziemy głowicę objętościową, stworzoną i dopasowaną do obudowy.

Naprawdę kompaktowe wymiary Ecoperla Hero

Jeśli spojrzymy na dane techniczne zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero, okaże się, że zostały dostosowane do potrzeb gospodarstw domowych, które nie dysponują dużymi przestrzeniami. Kabinet jest dość wąski, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca i można go zainstalować nawet we wnęce.

Obudowa została zaprojektowana także z myślą o wygodzie użytkowania i łatwości obsługi. Urządzenie jest proste do utrzymania w czystości, a tworzywo cechuje się spora odpornością na zniszczenia i wgniecenia.

W tym urządzeniu zastosowano przesuwną pokrywę, pod którą ukryty jest panel sterujący i zbiornik soli tabletkowanej. Panel sterujący jest dodatkowo chroniony przezroczystą osłonką, aby nie doszło do uszkodzenia podczas wykonywania innych czynności serwisowych.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Ecoperla Hero jest bardzo wygodny w użytkowaniu, a jego obsługa nie wymaga wiele zachodu.

wygląd zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Montaż Ecoperla Hero to nic skomplikowanego!

Ecoperla Hero montuje się tak samo łatwo jak standardowe, kompaktowe zmiękczacze wody polskiej marki Ecoperla. Wystarczy wpiąć urządzenie w instalację zimnej wody przed kotłem grzewczym.

Do zestawu dołączona jest oczywiście instrukcja obsługi, która tłumaczy cały proces krok po kroku. Dla ułatwienia zadania można zastosować węże elastyczne w oplocie metalowym – takie produkuje choćby FixaFlex.

Należy pamiętać, aby w pomieszczeniu znajdował się odpływ do kanalizacji i dostęp do prądu. Eksperci zalecają montaż filtra mechanicznego przed zmiękczaczem wody z węglem aktywnym.

Jedną z czynności montażowych jest programowanie głowicy, jednak w przypadku Ecoperla Hero jest to banalny proces. Wystarczy jedynie wprowadzić:

  • Stopień twardości wody
  • Aktualną godzinę

Reszta parametrów już została zaprogramowana na etapie produkcji. Wszystkie informacje będą do odczytania w języku polskim na podświetlanym wyświetlaczu. To niuans, jednak podświetlenie sprawi, że bez najmniejszych problemów będzie można zmienić lub odczytać dane nawet w ciemnych pomieszczeniach.

10 lat gwarancji dla Ecoperla Hero

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość stacji uzdatniania. Zależy im również na zadowoleniu Klientów oraz na ich wsparciu technicznym w razie ewentualnych problemów. Dlatego marka Ecoperla daje 10-letnią, pełną gwarancję na cały zmiękczacz z węglem aktywnym Ecoperla Hero.

Jak prawidłowo dbać o Ecoperla Hero?

Ecoperla Hero działa automatycznie i przeprowadza automatyczną regenerację. My jako użytkownicy nie narobimy się więc przy nim za wiele. Nie wolno jednak zapomnieć o regularnym uzupełnianiu soli tabletkowanej w zbiorniku.

Oprócz tego raz w roku poleca się zadbać o odpowiednią pielęgnację złoża. W tym celu warto zastosować granulat Ecoperla Antidotum.

Co 7-10 lat należy wymienić żywicę jonowymienną. Z węglem aktywnym bywa naprawdę różnie i jego żywotność jest w dużej mierze uzależniona od jakości i ilości uzdatnianej wody. Najczęściej ten materiał filtracyjny jest w stanie wytrzymać około 3 lat.

Jeśli po tym czasie zaczniemy odczuwać chlor w wodzie lub zmianę smaku i zapachu na niekorzystny, złoże filtracyjne bez problemu można wymienić na nowe.

Co z kosztami eksploatacji?

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero nie należy do produktów, które bardzo obciążą domowy budżet. Wręcz przeciwnie! Często użytkowanie wody o wysokim stopniu twardości i kupowanie wody butelkowanej jest droższe, niż utrzymanie urządzenia filtracyjnego.

O niskie koszty eksploatacji dba Ecoperla Perfect System działający w połączeniu z regeneracją UpFlow. Dopasowane ustawienia głowicy sterującej, bo właśnie na tym opiera się system, zapewniają zrównoważoną pracę, wydłużenie żywotności złóż filtracyjnych i minimalne zużycie soli tabletkowanej oraz wody na proces regeneracji.

Ecoperla Hero może być też Twoim bohaterem!

Ecoperla Hero może stać się bohaterem Twojego domu, niezależnie od tego, z jakiego ujęcia korzystasz. Sprawdzi się przy wodzie wodociągowej i z własnego ujęcia, o ile nie ma przekroczeń żelaza i manganu.

Z tego produktu będą szczególnie zadowolone osoby, które chcą wysokiego komfortu użytkowania wody, są świadomi jej parametrów i chcą z niej czerpać jak najwięcej. Ten zmiękczacz wody z węglem aktywnym to produkt z najwyższej półki dostępny w przystępnej cenie. Dzięki niemu korzystanie z wody może być przyjemne i dawać wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.