Ecoperla Antibacter i Ecoperla Antidotum

Ecoperla to polska marka zyskująca coraz większą popularność. Już zdążyliśmy poznać ją oraz jej produkty. Zdążyła nas przyzwyczaić do tego, że od czasu do czasu wprowadza innowacje w swoich produktach. Teraz jednak zaprezentowała coś zupełnie innego.

Właśnie jesteśmy po premierze dwóch nowych produktów od polskiej marki Ecoperla. Od początku września w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych będzie można znaleźć Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter.

Obie propozycje mają posłużyć osobom, które już od jakiegoś czasu korzystają z dobrodziejstwa filtrowanej wody lub dopiero co zakupiły urządzenie filtracyjne i od samego początku chcą dbać o jego stan.

Ecoperla Antidotum to granulat przeznaczony do zmiękczaczy wody każdego rodzaju. Jego głównym zadaniem jest usuwanie zalegających metali ciężkich z żywicy jonowymiennej w celu poprawy jej wydajności.

Ecoperla Antibacter – druga nowość od polskiej marki – to już produkt przeznaczony do każdego typu urządzeń filtracyjnych. Płynna forma preparatu to znakomity sposób dezynfekcji oraz ochrony filtrów przed namnażaniem się wewnątrz mikroorganizmów.

Kiedy stosować preparaty?

Oba produkty wystarczy zastosować raz w roku podczas profilaktycznego serwisu.

Ecoperla Antidotum to dobry środek, jeśli w wodzie pojawiły się nawet niewielkie przekroczenia żelaza, manganu i innych metali ciężkich. Co ciekawe, nawet jeśli żelaza i manganu jest bardzo mało w wodzie, cząsteczki i tak zaczynają zalegać na żywicy. Przez to złoże filtracyjne o wiele szybciej się zużywa. Trzeba je częściej wymieniać i wzrastają koszty użytkowania.

Ecoperla Antibacter stosuje się w kilku przypadkach:

  • Kiedy stacja uzdatniania wody nie była użytkowana przez dłuższy czas, a chcemy zacząć ponownie z niej korzystać
  • Kiedy doszło do zasiedlenia się bakterii w instalacji, a skażona woda była filtrowana przez urządzenie uzdatniające wodę
  • Kiedy mimo wymiany wkładów woda z odwróconej osmozy charakteryzuje się nieodpowiednim smakiem i zapachem
  • Profilaktycznie przed coroczną wymianą wkładów na nowe w systemach odwróconej osmozy
  • Przy każdym typie urządzenia filtracyjnego ze złożem, szczególnie w przypadku zmiękczaczy wody

Zalety zastosowania

Warto wspomnieć o samym wyglądzie Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter. Granulat i płyn są zamknięte w niewielkich fiolkach jednorazowego użytku. Po zastosowaniu pojemniki można wyrzucić. Mamy pewność, że małe dzieci nie będą miały do nich dostępu, nie trzeba ich specjalnie zabezpieczać i chować resztek.

Oba środki nie wymagają również odmierzania przed dozowaniem. Eksperci polskiej marki Ecoperla sami odmierzyli optymalne dawki. My musimy je po prostu wsypać według instrukcji na etykiecie opakowania.

Buteleczki mają jeszcze jeden plus – są w pełni higieniczne w zastosowaniu. Preparaty nie mają szans pozostać na dłoniach w trakcie prawidłowego dozowania.

Uwagę przyciąga sama cena, która nie jest wygórowana. Przekładając koszty corocznego serwisu profilaktycznego na miesięczne koszty, to są to naprawdę grosze.

Ciesz się czystą i bezpieczną wodą przez dłuższy czas

Nowości od polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter mają niebagatelny wpływ na jakość filtrowanej wody, którą otrzymujemy z naszego urządzenia.

Każda stacja uzdatniania wody potrzebuje pielęgnacji. Dzięki temu może działać dłużej i cały czas tak samo wydajnie. Sam proces oczyszczania, jak widać, wcale nie musi być trudny, skomplikowany czy też czasochłonny. A zatem do dzieła!

2 thoughts on “Skuteczna pielęgnacja stacji uzdatniania wody z nowościami od Ecoperla

  1. Preparaty w dobrej cenie, do tego nie trzeba dozować. Właściwie czego chcieć więcej? Moim zdaniem to jest jak ze zmywarką – możesz nie dbać, ale wtedy jest większa szansa na awarię, albo przytkane. Z tym, że zmywarkę musisz czyścić co 2 miesiące, a zmiękczacz wody i odwróconą osmozę co rok.

  2. My już w projektach domu zawarliśmy zmiękczacz wody. Będziemy mieć wodę z wodociągu. Sprawdzaliśmy na ich stronie i już wiemy, że twardość na tym poziomie będzie pozostawiała osad. Dobrze jest wcześniej przemyśleć takie rzeczy. A od sąsiada wiem, że ta inwestycja się bardzo dobrze i szybko zwraca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.