Bycie eko i życie w zgodzie z naturą wcale nie musi być trudne, ani też skomplikowane. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by zmieniać swiat na lepsze, a przy okazji móc prawidłowo zadbać o siebie i swoich najbliższych. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest nowy produkt marki Ecoperla – butelka wielokrotnego użytku, która zadba o prawidłowe nawodnienie i środowisko!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest nowym produktem polskiej marki Ecoperla, jednak stanowczo odbiegającym od poprzednich propozycji. Tym razem nie jest to urządzenie służące uzdatnianiu wody w gospodarstwie domowym lecz bardziej dopełnieniem jego działania. Marka Ecoperla wyszła z nową inicjatywą pod nazwą „Think Green with Ecoperla”. Produkty z tym oznakowaniem pomagają w tworzeniu dobrych, ekologicznych nawyków oraz przyczyniają się do pomocy w ochronie środowiska. Ten gadżet spełnia właśnie przedstawione założenia. Ponadto stanowi świetne dopełnienie filtrów kuchennych.

Jesteś tym, co pijesz

Odpowiednie nawodnienie organizmu zapewnia wiele ważnych korzyści i wiedzą o tym nawet najmłodsi. To w końcu woda odpowiada za odpowiednie funkcjonowanie naszej wewnętrznej gospodarki. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że to nie kolorowe napoje gazowane o dużej zawartości cukru lecz woda będzie przyczyniała się do dobrego funkcjonowania organizmu.

To pozytywny znak, dzięki któremu rośnie zainteresowanie spożywaniem zwykłej wody, bez żadnych dodatków w wielu polskich domach. Nadal wielu z nas wybiera zgrzewki wody butelkowanej, jednak alternatywne sposoby także zaczynają się cieszyć popularnością.

W dobie dbania o środowisko nie tylko istotne jest, abyśmy zapewnili sobie najlepsze możliwe warunki, ale przy tym nie przynosili negatywnego wpływu na Planetę. Coraz bardziej nagłaśniane są akcje namawiające do odejścia od niepotrzebnego zaśmiecania środowiska i produkcji ton odpadów. Społeczeństwo chce odchodzić od plastików i pojawia się coraz więcej sposobów na to, jak tego dokonać.

Świat z plastiku może być przeszłością

Plastik syntetyczny to coś, co możemy znaleźć  bez problemu w swoim domu i w każdym innym miejscu, w którym się znajdujemy. Wywołuje kilka problemów. Przede wszystkim jego wytworzenie powoduje ogromny ślad środowiskowy. W dodatku powstaje na bazie nieodnawialnego surowca, czyli ropy naftowej. Na jego wytworzenie i utylizację pochłaniane są ogromne ilości wody i energii. Nadal występuje problem z recyklingiem tego surowca. Konsekwencją są góry odpadów, pozostające na wysypiskach przez długie lata oraz śmieciowe wyspy na oceanach, które zabierają miejsce i życie florze oraz faunie.

Plastik oddziałuje też bezpośrednio na nas. Coraz więcej mówi się o badaniach, które potwierdzają, że może trafiać do naszych organizmów w postaci mikroplastiku i się w nas kumulować. Często przedostaje się do żywności z opakowań, które zostały z niego stworzone.

Nie jesteśmy skazani na wodę butelkowaną

Dobre wieści są takie, że plastik możemy w swoim życiu ograniczać. Jedną z najprostszych dróg jest zamiana zgrzewek pełnych jednorazowych butelek na sposoby powodujące mniej odpadów.

Pierwszym, co się nasuwa jest oczywiście woda z kranu, jednak ta nie każdemu odpowiada pod względem właściwości organoleptycznych: smaku, zapachu. Z tego względu można wybrać filtr kuchenny. Ich gama jest naprawdę szeroka i obejmuje między innymi niewielkie dzbanki filtracyjne, jak i bardzo zaawansowane i uznawane za jedne z najdokładniejszych systemy odwróconej osmozy. To jednak sposoby na to, aby dostęp do czystej wody mieć w nieograniczonych ilościach w swoim domu. Co jednak, jeśli z niego wychodzimy?

To proste! Wodę lub inny napój można zabrać ze sobą w butelkę wielokrotnego użytku! Możemy używać jej przez lata. Wzory są tak atrakcyjne, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Imponująca jest też ilość materiałów. Do wyboru są butelki z tworzywa sztucznego, bambusa, metali. Ostatnio na rynku pojawiła się także ta niezwykła butelka od marki Ecoperla – butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott.

Ecoperla Ecobott – niezwykła butelka

Jedną z myśli przewodnich poprzedzających pojawienie się butelki z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott w ofercie marki Ecoperla było to, aby właśnie stanowiła dopełnienie filtrów kuchennych znajdujących się w ofercie. Wodę lub inny ulubiony napój można zabrać w dowolne miejsce, a w dodatku przyczyniać się do ochrony środowiska i ograniczania odpadów. Tak wiele korzyści, a tylko jedna butelka!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott ma pojemność 500 mililitrów. Jej wygląd nawiązuje i jest spójny z całą estetyką marki. Niezwykle nowoczesny wzór i ciekawa struktura przyciągają wzrok. Jest to jednak na tyle uniwersalne, że z butelki mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, dorośli i dzieci. Ten gadżet jest bardzo lekki i poręczny, nie wyślizguje się z rąk. Picie i napełnianie jest niezwykle wygodne.

Ecoperla Ecobott jest przeznaczona do przenoszenia napojów zimnych. Oczywiście priorytetowym jest woda, jednak świetnie sprawdzi się także w przypadku zimnych herbat, smoothie, soków owocowych, wód smakowych z owocami. Do środka bez problemu można dodać świeże owoce, a nawet kostki lodu. Ta butelka z trzciny cukrowej dobrze sprawdzi się również w roli shakera.

Warto podkreślić, że producent odradza wlewanie do środka napojów o wysokiej temperaturze oraz napojów gazowanych. Istnieje możliwość utracenia właściwości przez materiał, z którego została wykonana butelka.

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott nie jest duża. Jej wymiary oraz kształt sprawiają, że bez problemu zmieści się w torebce, plecaku, torbie sportowej. Można ją też przypiąć za pomocą karabińczyka dołączonego w zestawie. Dzięki temu gadżet można mieć zawsze przy sobie, w każdym miejscu. Butelkę można zabrać między innymi: do pracy, szkoły, na uczelnię, wycieczkę, trening, siłownię, spacer, przejażdżkę samochodową lub rowerową. Dokładnie tam, gdzie potrzebujesz.

Ecoperla Ecobott bezpieczna dla zdrowia

Ecoperla Ecobott została wykonana z tworzywa, które nie tylko jest bardzo ekologiczne, ale również w pełni bezpieczne dla zdrowia. Bio plastik z trzciny cukrowej jest wolny od BPA, ftalanów i innych substancji toksycznych. Ponadto tworzywo jest neutralne dla przechowywanych napojów – nie ma wpływu na ich smak, zapach czy też barwę. Właśnie z tego względu idealnie nadaje się do użytkowania przez osoby w każdym wieku.

W pełni ekologiczny wymiar nawodnienia

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott nie tylko pomaga w mniejszej produkcji odpadów, ale również jest przyjazna środowisku. Posiada bardzo niski ślad ekologiczny. To oznacza, że jej wytworzenie i utylizacja nie pochłaniają dużych ilości energii i wody. Ponadto jest biodegradowalna i w pełni możliwa do recyklingu.

Wszystko dzięki temu, że została wykonana z niezwykłego materiału, który jest prawdziwą innowacją i dopiero trafia na światowe rynki jako alternatywa plastików syntetycznych. Tworzywo, z którego powstaje Ecoperla Ecobott to miazga z łodyg trzciny cukrowej, czyli odpadów po produkcji cukru. W procesach jest przetwarzana na polietylen, z którego powstają wytłoki. Trzcina cukrowa podczas procesu wzrostu sama pochłania dwutlenek węgla z atmosfery, a więc możemy mówić w jej przypadku także o ujemnym śladzie węglowym.

Przeczytaj więcej w artykule: https://www.krainawody.pl/blog/news/ecoperla-ecobott-prawdziwie-ekologiczna-butelka-dostepna-w-polsce

Z Ecoperla Ecobott możesz być eko już dziś!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott to fantastyczny sposób, by zadbać o siebie, a przy okazji także o przestrzeń wokół nas. To niezwykłe, że taki gadżet potrafi mieć tak dużo zalet i nieść za sobą tak słuszną ideę! Zmieniaj świat na lepsze już dziś bez wysiłku! To nic trudnego!