seria Ecoperla Tower do gospodarstw domowych

Masz w planach budowę nowego domu? A może właśnie zdecydowałeś się na zakup takiej nieruchomości? Zanim się przeprowadzisz i przystąpisz do prac budowlanych musisz pamiętać o wzięciu różnych kwestii pod uwagę. W tym całym zamieszaniu nie zapomnij o instalacji wodno-kanalizacyjnej i uzdatnianiu wody!

Po co właściwie mam uzdatniać wodę?

Niestety, wielu osobom filtry wody nadal kojarzą się ze zbędnym wydatkiem, który nie wnosi nic do codziennej rzeczywistości, a jedynie generuje koszty. Nic bardziej mylnego!

W wodzie, z której korzystamy, zwłaszcza tej z własnego ujęcia, może występować cała gama różnych zanieczyszczeń wpływających nie tylko na smak czy zapach porannej kawy, ale na komfort życia i rzecz jasna domowe instalacje. Ich naprawa może wynieść znacznie więcej niż eksploatacja stacji do uzdatniania wody.

Warto w tym wszystkim pamiętać, że woda wodociągowa jest wstępnie uzdatniana w zakładach. Te działania nie dotyczą jednak wody pobieranej na własną rękę.

Dziś zaproponujemy Wam łatwy, wydajny i ekonomiczny sposób na pozbycie się z wody każdego problemu oraz doradzimy jak doprowadzić wodę do takich parametrów, które sprawią, że będziemy zadowoleni z jej smaku, zapachu, a przy okazji woda będzie przyjemna w codziennym użytkowaniu.

Seria Tower – ekonomiczne i wydajne uzdatnianie wody

Propozycją, która sprawdzi się w każdym domu jest seria urządzeń polskiej marki Ecoperla o dużych wydajnościach, czyli Ecoperla Tower.

To seria 7 różnych linii urządzeń, które poradzą sobie z zanieczyszczeniami występującymi w wodzie wodociągowej i studziennej.

Ogromną zaletą tych produktów jest bezawaryjność oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Wszystko dzięki zastosowaniu naprawdę trwałych komponentów, które wcześniej zostały dokładnie przetestowane. Pochodzą od znanych producentów, między innymi firmy Clack, której zawory sterujące są znane i cenione nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.

Większość ze stacji uzdatniania wody Ecoperla Tower została wyposażona w Ecoperla Smart System. Jest to system dobieranych do indywidualnego przypadku ustawień. Są to ustawienia na tyle zoptymalizowane, że produkt pobiera na regenerację tyle wody i soli, ile dokładnie potrzebuje. Dzięki temu maleją koszty użytkowania. Dodatkową zaletą jest wydłużenie okresu żywotności złóż filtracyjnych. Ecoperla Smart System jest systemem autorskim opracowywanym przez długie lata. Na próżno szukać go w urządzeniach innych marek.

Serię polskiej marki Ecoperla Tower można podzielić na dwa rodzaje – urządzenia do filtracji wody z własnego ujęcia oraz urządzenia dedykowane zarówno wodzie wodociągowej, jak i studziennej.

Gwarancja na urządzenia z serii Tower

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą sprawność i wydajność swoich urządzeń. 10-letnia gwarancja na całą serię Tower to obietnica wsparcia technicznego dla Klientów oraz najwyższej jakości urządzeń. Warto zwrócić na ten czynnik uwagę przy doborze odpowiedniego urządzenia filtracyjnego do swojego domu!

Do wody z własnego ujęcia

Ecoperla Ironitower

Żelazo jest jednym z problemów, które najczęściej występują w wodzie studziennej. Ten metal szybko wytrąca się z wody i odkłada w rurach. W dodatku dość mocno brudzi armaturę oraz pranie. W osadzie mogą rozwijać się bakterie, które wtórnie zanieczyszczają instalację. Ecoperla Ironitower to urządzenie odżelaziające wodę. Posiada bardzo dobrze dobrane złoże filtracyjne, które charakteryzuje się dużą powierzchnią filtracyjną. Przed zastosowaniem tego urządzenia wodę należy wstępnie napowietrzyć.

Ecoperla Sanitower

Ecoperla Sanitower to odżelaziacz i odmanganiacz, który doskonale radzi sobie z wysokim stężeniem żelaza i manganu obecnych w wodzie. Posiada specjalnie wyselekcjonowane złoże, które pozwala w pełni na poradzenie sobie z problemem manganu w wodzie niezależnie od jego stężenia. Ten pierwiastek jest szczególnie uciążliwy do usunięcia.

Podobnie jak żelazo, mangan również ma niebagatelny wpływ na właściwości organoleptyczne wody. Zmienia jej zapach oraz smak. Jeśli jest go naprawdę dużo, może wytrącać się w postaci czarnych drobinek, które bardzo ciężko zlikwidować. Trzeba poświęcić dużo czasu na sprzątanie armatury czy czyszczenie ubrań, by się go pozbyć na dobre.

Ecoperla Nitratower

Ecoperla Nitratower to urządzenie dostępne w 3 rozmiarach do wyboru, które jest najlepszą receptą na problem azotanów w wodzie. Liczne badania udowodniły, że nadmierna obecność tych substancji w wodzie jest w stanie poważnie zaszkodzić zdrowiu człowieka. Azotany w pewnych warunkach mają tendencję do przekształcania się w o wiele groźniejsze azotyny. Udowodniono, że azotany powodują sinice, problemy z krążeniem, a nawet nowotwory układu pokarmowego.

Specjalnie dobrane złoże jonowymienne w Ecoperla Nitratower dobrze radzi sobie z usuwaniem tego problemu. Na występowanie azotanów najbardziej narażone są tereny wiejskie, gdzie użytkuje się nadmierne ilości nawozów sztucznych.

Ecoperla Multitower

Ecoperla Multitower jest dwuczęściową stacją wielofunkcyjną, która kompleksowo radzi sobie z uzdatnianiem wody. To niejednokrotnie ratunek dla właścicieli własnych ujęć, u których wykryto kilka przekroczeń w wodzie.

Wielowarstwowe złoże odfiltrowuje z surowej wody: żelazo, mangan, związki organiczne, jon amonowy. Ponadto dochodzi do redukcji stopnia twardości wody. Złoże jest regenerowane za pomocą roztworu solanki. Warto pamiętać, że sprawdzi się tylko przy wodach z niektórych źródeł. Najlepiej przed wyborem urządzenia wykonać analizę wody. Parametry nie mogą przekraczać maksymalnych pułapów, przy których złoże będzie działało wydajnie, prawidłowo i dawało oczekiwane efekty.

Do wody z własnego ujęcia i wody wodociągowej

Ecoperla Softower

Ecoperla Softower to seria zmiękczaczy wody zasypanych wyjątkowo dobrą monosferyczną żywicą jonowymienną marki Lewatit. Świetnie sprawdzą się w warunkach, gdzie wykorzystywana jest duża ilość wody, na przykład przy dużych rodzinach liczących ponad 5 osób, a nawet w hotelach i pensjonatach.

Zmiękczacze wody marki Ecoperla posiadają dużą powierzchnię filtracyjną, dzięki czemu istnieje stuprocentowa pewność, że problem twardej wody zostanie zażegnany. Zastosowane złoże filtracyjne cechuje się długą żywotnością i jest regenerowane roztworem solanki.

Twarda woda to jeden z najpopularniejszych kłopotów, jakie są wykrywane w wodach z własnego ujęcia i wodzie studziennej. Więcej na jej temat można przeczytać na stronie:

Ecoperla Carbotower

Ta seria urządzeń to kolumny węglowe, których złoże stanowi najwyższej jakości węgiel aktywny wytwarzany z łupin orzechów kokosowych. Ecoperla Carbotower usuwa z wody: chlor, pochodne chloru, pestycydy, związki organiczne i inne substancje psujące smak i zapach wody.

Urządzenia tego typu są szczególnie polecane osobom cierpiącym na kłopoty ze skórą. Na pewno odczują różnice podczas kąpieli.

Ecoperla Sedimentower

Ostatnią propozycją marki Ecoperla są kolumny filtracyjne, zwane także sedymentacyjnymi. Ich złoże stanowi piasek kwarcowy, który bardzo dokładnie usuwa z wody wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, w tym: piasek, glinę, muł, rdzę.

Jeśli w gospodarstwie jest już narurowy filtr mechaniczny, a użytkownicy obserwują, że bardzo szybko dochodzi do zanieczyszczenia wkładu, wtedy warto zastanowić się nad zakupem Ecoperla Sedimentower. Na pewno jest to alternatywa o wiele tańsza w eksploatacji przy występowaniu dużego zanieczyszczenia mechanicznego wody.

seria Ecoperla Tower do ekonomicznego uzdatniania wody w domach

Jakość wody wiele zmienia…

W Internecie można znaleźć wiele opinii osób, które były raczej sceptycznie nastawione do filtracji wody, a przekonały się do tego procesu widząc efekty. Większość użytkowników filtrów wody nie wyobraża sobie bez nich życia.

Nie ma co ukrywać, że filtracja wody jest często pomijaną kwestią. W wielu wypadkach problemy z niewłaściwymi parametrami dają się we znaki dopiero po czasie, a wtedy powstaje problem ze znalezieniem miejsca pod instalację lub przygotowaniem przestrzeni.

Z tego właśnie względu najlepiej już na początku przemyśleć możliwość filtracji wody, a urządzenia wziąć pod uwagę już przy planowaniu. W ogólnym rozliczeniu koszt zakupu i tak jest niższy niż straty, jakie można ponieść użytkując wodę o niewłaściwych parametrach.

Ecoperla Tower to urządzenia, z których będzie zadowolony każdy, kto szuka taniego, ale solidnego sposobu na poradzenie sobie z niewłaściwą jakością wody.

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze swojego urządzenia z serii Ecoperla Tower, skontaktuj się z nami: https://www.zestudni.pl/kontakt/

2 thoughts on “Budujesz dom? Uchroń instalacje i zwiększ komfort życia z pomocą stacji uzdatniania wody!

  1. My już w projektach domu zawarliśmy zmiękczacz wody. Będziemy mieć wodę z wodociągu. Sprawdzaliśmy na ich stronie i już wiemy, że twardość na tym poziomie będzie pozostawiała osad. Dobrze jest wcześniej przemyśleć takie rzeczy. A od sąsiada wiem, że ta inwestycja się bardzo dobrze i szybko zwraca.

  2. Kupiliśmy działkę i szykujemy się do budowy domu. W mieszkaniu do tej pory mieliśmy system odwróconej osmozy, jednak stwierdziliśmy, że teraz postawimy na rozbudowany system na cały dom. Gdzieś czytałem o takich zestawach. U nas to będzie filtr narurowy, zmiękczacz wody, kolumna węglowa i lampa bakteriobójcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.