Akcesoria do osmozy

O bezawaryjności urządzenia decyduje nie tylko samo urządzenie, ale również akcesoria montażowe dodawane do produktu. W tradycyjnych (najbardziej popularnych – starych) osmozach wężyki, zakrętki, szybkozłączki, uszczelki itp. są zrobione z najtańszych materiałów.

Po pewnym czasie elementy gumowe parcieją co w afekcie doprowadza do awarii (wycieku wody). Ponad to czasami w tradycyjnych osmozach woda gromadzona w baniaku ma styczność z metalem co drastycznie wpływa na jej jakość. W nowoczesnych filtrach RO do zestawu dodawane są akcesoria firmy John Guest (Rolls-Royce w dziedzinie akcesoriów do filtrów do wody).

Szybkozłączka JG i standardowa:

akcesoria do osmozy
Standardowe wylewki nie dość, że nie grzeszą estetyką, to jeszcze po pewnym czasie zaczynają rdzewieć. W rezultacie woda zostaje wzbogacona o pierwiastki, które są szkodliwe.

W nowoczesnych zestawach osmotycznych znajdują się kraniki posiadające w środku wąski wężyk z tworzywa sztucznego, by woda przepływająca nie miała styczności z metalem.

Porównanie graficzne wylewek:
wylewki-do-osmozyDla tych, którzy nie mogą przyzwyczaić się do obecności dwóch wylewek w swoim zlewozmywaku, powstały specjalne wylewki dwukomorowe. To naprawdę estetyczne baterie, które stanowią rewelacyjną alternatywę dla zwykłych wylewek do RO i klasycznych baterii umywalkowych.

Poniżej przykład:
nowoczesna-wylewka