Akcesoria równie ważne, co sama odwrócona osmoza

O bezawaryjnej pracy całego systemu odwróconej osmozy decyduje nie tylko samo urządzenie, ale również jakość i funkcjonalność akcesoriów montażowych dodawanych do produktu.

W tradycyjnych (najbardziej popularnych) osmozach wężyki, zakrętki, szybkozłączki, uszczelki są często wykonane z najtańszych materiałów. Te szybko się zużywają, a to w konsekwencji prowadzi do awarii. Z tego powodu warto dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych części i wybierać te najwyższej jakości, które tworzą najmniejsze ryzyko wystąpienia uszkodzeń.

Przegląd najpopularniejszych akcesoriów do odwróconej osmozy

Szybkozłączki

W przypadku tańszych, kiepskich jakościowo szybkozłączek po pewnym czasie elementy gumowe parcieją, co w efekcie doprowadza do awarii (wycieku wody). Ponadto czasami w tradycyjnych osmozach woda gromadząca się w baniaku ma styczność z metalem, a to drastycznie wpływa na jej jakość.

W nowoczesnych filtrach RO do zestawu dodawane są zazwyczaj akcesoria firmy John Guest (Rolls-Royce w dziedzinie akcesoriów do filtrów do wody).

Wylewka standardowa

Standardowe wylewki nie dość, że nie grzeszą estetyką, to jeszcze po pewnym czasie zaczynają rdzewieć. W rezultacie woda zostaje wzbogacona o pierwiastki, które są szkodliwe.

W nowoczesnych zestawach osmotycznych znajdują się kraniki posiadające w środku wąski wężyk z tworzywa sztucznego, by woda przepływająca nie miała styczności z metalem. Oprócz tego często są wykonywane ze stali nierdzewnej.

Wylewka dwukomorowa

Dla tych, którzy nie mogą przyzwyczaić się do obecności dwóch wylewek w swoim zlewozmywaku, powstały specjalne wylewki dwukomorowe. To naprawdę estetyczne baterie, które stanowią rewelacyjną alternatywę dla zwykłych wylewek do RO i klasycznych baterii umywalkowych.

Ecoperla Security System

Ecoperla Security System to nowość od marki Ecoperla. Jest to specjalny system antyzalaniowy przeznaczony do filtrów kuchennych każdego typu. W dodatku jest bardzo łatwy w podłączeniu. Nie wymaga stosowania prądu, działa automatycznie.

Kiedy pojawi się wyciek Ecoperla Security System natychmiast odcina dopływ wody do urządzenia filtracyjnego. W taki sposób zapobiega zalaniu przestrzeni kuchennych.

 

Gdzie i jak powinny zostać zamontowane akcesoria do odwróconej osmozy?